Liepos 9: Atminties kelias Kalvarijos sinagogoje

Liepos 9 d. 14:30 susitikime istorinei atminčiai Kalvarijos sinagogoje.
2021 metais minime 80-ąsias Holokausto pradžios Lietuvoje metines. Skirtingai nuo didžiosios Europos dalies, Lietuvoje Holokausto aukos buvo nužudytos netoli jų gyvenamosios vietos. Praktiškai per kelis 1941 m. vasaros ir rudens mėnesius buvo visiškai sunaikintos Lietuvos žydų bendruomenės.
Šių skaudžių istorinių įvykių atsiminimui Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su jos iniciatyva įsteigtais Tolerancijos ugdymo centrais bei kitais partneriais, inicijuoja nacionalinį projektą „Atminties kelias 1941 – 2021“. Kalvarijoje II pasaulinis karas prasidėjo 1941 m. birželio 22 dieną, nuo pirmų okupacijos dienų buvo įvesta nacistinė represijomis ir prievarta pagrįsta tvarka. Gausi Kalvarijos bendruomenė patyrė griežtus apribojimus, persekiojimą, tardymus… žudynes.
Mes nepamiršome istorijos ir drauge su KaGi TUC ruošiamės šiam svarbiam, giliam vyksmui. Atminti tam, kad niekada nepasikartotų. Kad išmoktume istorijos pamokas ir atpažintume mažose kasdienybėse kylančius pavojus žmogiškumui.
Sinagogos sienos kiekvieną sekmadienį prisipildo mūsų maldų muzika. Liepos 9 kviečiame šioje atmosferoje pabūti kartu.
Avinu Malkeinu